سفارش تبلیغ
صبا
[ و در خبر ضرار پسر ضمره ضبابى است که چون بر معاویه در آمد و معاویه وى را از امیر المؤمنین ( ع ) پرسید ، گفت : گواهم که او را در حالى دیدم که شب پرده‏هاى خود را افکنده بود ، و او در محراب خویش بر پا ایستاده ، محاسن را به دست گرفته چون مار گزیده به خود مى‏پیچید و چون اندوهگینى مى‏گریست ، و مى‏گفت : ] اى دنیا اى دنیا از من دور شو با خودنمایى فرا راه من آمده‏اى ؟ یا شیفته‏ام شده‏اى ؟ مباد که تو در دل من جاى گیرى . هرگز جز مرا بفریب مرا به تو چه نیازى است ؟ من تو را سه بار طلاق گفته‏ام و بازگشتى در آن نیست . زندگانى‏ات کوتاه است و جاهت ناچیز ، و آرزوى تو داشتن خرد نیز آه از توشه اندک و درازى راه و دورى منزل و سختى در آمدنگاه . [نهج البلاغه]
کتاب و کتابخوانی
 
آیا پولدارها بیشتر کتاب می خوانند؟

کتاب و کتابخوانی در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است . حتی به نظر می رسد که در کشور ما که پیش از این سرانه مطالعه سالیانه در بین اقشار مختلف جامعه بسیار پایین بود ، روند مطالعه و کتابخوانی به واسطه فضای مجازی و اپلیکیشن های کتابخوان کمی بهبود یافته است .

 

 

اما مطالعات جدیدی در آمریکا نتایج جالبی را نشان می دهد و آن این است که میزان درآمد سالیانه هر شخص می تواند تأثیر مستقیمی بر روی میزان مطالعه وی دشاته باشد !

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز تحقیقات آمریکا ، افرادی که میزان درآمد سالیانه آنها کمتر از 30 هزار دلار است تمایل کمتری به مطالعه دارند درحالیکه میزان مطالعه در خانوارهایی با درآمد سالیانه بالای 30 هزار دلار نموداری صعودی را نشان می دهد .

همچنین بر اساس این مطالعات ، دانشجویان بیشتر از دانش آموزان تمایل به مطالعه کتابهای غیردرسی دارند . همچنین افرادی که دارای تحصیلات عالیه هستند ، در مقایسه با افرادی با تحصیلاتی پایین تر ، استفاده بیشتری از اپلیکیشن های کتابخوان دارند .

همچنین این مرکز تحقیقاتی مطالعاتی نیز بر روی مهاجران داشته است که نتایج بدست آمده نشان می دهد که مهاجرانی که در داخل آمریکا متولد شده اند سرانه مطالعه بالاتری نسبت به آن دسته از مهاجرانی دارند که در خارج از مرزهای این کشور متولد شده اند .

 


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط saeed 97/1/26:: 12:59 عصر     |     () نظر